Omschrijving
Las Iruelas is één van de Grand cru's van Daniel Landi. Gelegen in El Tiemblo in de provincie Avila, is dit een buitenbeentje onder zijn topwijnen. Waar de bodem van de meeste andere cru's graniet is, hebben we hier voornamelijk leisteen en kwarts. 1000 m hoogte met oost-oriëntatie. Zeer grote wijn.
Vinificatie
Volgens het boekje van Daniel Landi : biodynamisch, non-interventionistisch, maceratie en gisting met hele trossen zonder ontritsen. Daarna gisting en maceratie met de autochtone gisten en toevoeging van zo weinig mogelijk sulfiet. Zuiver en elegant van stijl. Lagering op fouders en oudere eikenvaten Franse eik.
Proefanalyse
Helderrood van kleur. Mooie heldere kleurspiegel. Transparant. In de neus een explosie van rood fruit, bosvruchten en lichte garrigue. In de mond stevige doch elegante aanzet. Zeer sappig in de mond, aangenaam en elegant. Geen spoor van de alcohol. Schitterende zuren, prachtig van structuur. Waarlijk grote Grenache !
Bewaarpotentieel
10 à 15 jaar
Serveren
Op keldertemperatuur. Karafferen in een groot glas.