Omschrijving
La Vizcaína is een project van Raul Pérez waarbij hij de wijnen indeelt volgens herkomst met betrekking tot zonoriëntatie, terroir enz. El Vizcaíno is de naam die de inwoners van Valtuille gaven aan Rauls vader die oenoloog was en op jonge leeftijd stierf. In dit project wordt Raul bijgestaan door zijn neef en oenoloog Cesar Marquez.
Vinificatie
Biodynamische wijnen. Geen temperatuurcontrole tijdens de gisting. Tijdens de vinificatie worden de principes van de zwaartekracht toegepast, zonder pompen en met zo weinig mogelijk interventies om de wijn zo puur, zuiver en expressief mogelijk in de fles te krijgen. Gisting en maceratie in foeders van 5000 liter. 10 maanden rijping op deels nieuwe en deels 2e jaars Franse eiken vaten.
Proefanalyse
Jong en diep van kleur. Zeer licht en speels zuurtje op de tong. Ietwat fruitiger (zoete kers) dan de andere Lomas de Valtuille-wijnen. La Poulosa is van de vier Lomas-wijnen de meest toegankelijke en sappige Mencía met behoorlijk wat dichtheid. In de finale laat de tannine zich beperkt opmerken.
Bewaarpotentieel
5 jaar.
Serveren
Decanteren in de eerste 3 jaar. Serveren in een Bourgogneglas aan 18°C.