Omschrijving
Dit is een witte wijn uit Toro. De wijn komt op de markt als vino de la Tierra de Castilla y leon, maar werd eigenlijk gemaakt van wijngaarden in Toro (Villaester). In hoofdzaak Verdejo en Malvasia, maar aangezien het om pie franc gaat, staan er tussen de vieilles vignes ook nog hier en daar Moscatel, Albillo en zelfs wat Albariño. De wijn is geïnspireerd op de traditionele "blancos pálidos" van vroeger, waarbij de wijnen een oxydatieve crianza kregen. Dat is dus ook hier het geval. Nogal freaky wijn dus, maar met veel respect voor het terroir en voor de traditie van de streek gemaakt.
Vinificatie
Pre-phylloxera wijngaarden van zanderige gronden met een rendement van 25 hl/ha. Geen toevoeging van sulfiet. De trossen gaan in hun geheel in de pers, gisting met autochtone gisten, waarna een élevage volgt met biologische crianza à l'ancienne, dus met aangroei van flor in de oude foudres, gedurende 8 maanden.
Proefanalyse
Laat u niet van de wijs brengen ! Deze wijn heeft geen kurk, maar wel de typische aanzet van wijnen met biologische crianza (flor). Eenmaal voorbij die eerste aromatische twist, mooie toetsen van kalk, bloemen vooral ziltige aroma's, zo typisch voor flor. Stevig in de mond, maar toch met voldoende fraîcheur. Ook mooi aromatisch in de mond met hints van witte pitvruchten en evenwichtige aciditeit. Droog einde met alweer die typische ziltige toetsen. Wijn voor gevorderden !
Bewaarpotentieel
3 à 5 jaar
Serveren
Fris serveren in een groot breed glas zodat de wijn kan ademen. Het is belangrijk dat de eerste confuse aroma's vrijkomen zodat daarna de ziltige en fruitige aroma' s de overhand nemen. Best karafferen.