Omschrijving
Deze clarete wil de oude traditie van terug nieuw leven inblazen. In deze regio werden vroeger heel wat claretes gemaakt. Het betreft hier een assemblage van rode en witte druiven, in dit geval de aromatische Malvasia. Wijngaarden in Villaester, stuk voor stuk pie franc, dus pre-phylloxera. Rendementen van 25 hl/ha.
Vinificatie
Oriol werkt in biodynamie en zonder toegevoegde producten. Hele trossen gaan in de pers zonder maceratie. Daarna gisting met autochtone gisten. élevage in oudere grote houten cuves en vaten gedurende 8 maanden. Geen toevoeging van sulfiet.
Proefanalyse
Licht zalmroze van kleur. schitterend in het glas met lichtgroene schijn. Mooie aromatische neus, waarin de Malvasia de hoofdrol speelt : exotische bloemen, citrusfruit en in de verte lactische toetsen die herinneren aan de élevage. Sappig in de mond met heel wat volume, lichtzoete aanzet, maar droog in de afdronk. Mooie citruszuren in evenwicht, met lange cremeuze afdronk.
Bewaarpotentieel
2 à 4 jaar.
Serveren
Mag fris geserveerd worden.