Omschrijving
De Embruix wordt hoofdzakelijk gemaakt van de jonge aanplant van midden jaren 90. Soms wordt een deel van de Grenache of Carignan vieilles vignes gebruikt, maar het hoofddoel van deze wijn is vooral behagen. En dat lukt hem als de beste. Dit is een wellustige fruitbom die zeer goed scoort op gebied van prijs/kwaliteit. Zijn naam betekent ‘behekst, en dat is wat er gebeurt als je deze wijn drinkt. Ongeveer 70.000 flessen productie.
Vinificatie
Maceratie van 17 dagen tussen 25-29°C met dagelijkse pigeages en beperkte remontages. Malolactische gisting voor 50% op inox en 50% op vat.15 maanden rijpening.
Proefanalyse
Bijna inktzwart van kleur. In de neus zwart fruit, zwarte kersen, mineralen, chocolade, vanille, animale toetsen. In de mond een ware fruitbom met veel van alles: kracht, mondvulling, sappig fruittanine, vlezigheid en een geweldig geïntegreerde vatrijping. Een wijn die bulkt van zon, rode vruchten en een mediterraan klimaat. Voor bij het stevige vleeswerk.
Bewaarpotentieel
8 jaar.
Serveren
18°C.