Omschrijving
Jesús Méndez wil met zijn Viñátigo-project autochtone Canarische cépages die bijna uitgestorven zijn terug een gezicht geven. Al zijn wijnen worden in zeer beperkte volumes gevinifieerd. Assemblage van ongeënte rode inheemse soorten uit de Canarische eilanden, waarvan de verhouding elk jaar verschit naargelang de groeicyclus.
De variëteiten die gebruikt worden om deze blend te maken zijn meestal Negramoll, Tintilla, Vijariego Negro en Baboso Negro.
Jonge en oude vulkanische bodems, met goede drainage en zeer rijk aan mineralen. Sommige gebieden zijn het resultaat van recente vulkaanuitbarstingen en zijn eerder zanderig. Andere zones, zoals de percelen in de El Palmar-vallei, zijn van het Teno massief, een van de oudste delen van het eiland en met meer klei. De wijnstokken groeien vanop zeeniveau tot 1000 meter hoogte. +-3500 flessen productie.
Vinificatie
Manuele oogst op verschillende tijdstippen, afhankelijk van de variëteit.
De druiven worden in 18 kg kratten naar de wijnmakerij vervoerd. Elke variëteit wordt afzonderlijk gevinifieerd en de assemblage gebeurt voor het bottelen. Elke druif heeft een andere maceratie en élevage. Elke druivensoort krijgt en koele maceratie aan 0 ° C voor de vergisting en vergist daarna aan 25 ° C. De élevage gebeurt in 225l en 300l Franse eiken vaten van 2de, 3de en 4de gebruik afhankelijk van de druif. Er wordt gewerkt met een minimum aan interventie en toevoeging van sulfiet.
Proefanalyse
Volumineus in geur en smaak. Zoete toets van rijpe zwarte bes, kers, zoethout, mineralen, rozen enz. Smaakimpressie is van dezelfde familie. Sappig, rond, glycerol, veel fruittannine, geen spoor van de vatrijping. Wel als rode draad is er de vulkanische mineraligheid die steeds terugkomt in de wijnen en je eraan doet herinneren dat deze stijl niet te vergelijken valt.
Bewaarpotentieel
7 jaar.
Serveren
18°C in een groot glas.