Omschrijving
Viñátigo maakt mono-cépagewijnen van autochtone druivensoorten die wat van de scène verdwenen zijn. ‘Pie franco’ aangeplant op vulkanische ondergronden. Totale productie van slechts 800 flessen.
Vinificatie
Gisting op eikenhouten vaten van Allier 'sur lies' met een bâtonnage gedurende 6 maanden. Daarna nog enkele maanden op inox cuves voor de botteling.
Proefanalyse
Mooi fonkelend diepgeel van kleur. Uitbundige aroma’s waar we als eerste aanknopingspunt de nootachtige en roosterige toets van de nieuwe eik waarnemen. Hieronder schuilt meer fraîcheur, citrus en mineralen. Een neus die alsmaar in beweging is, openbloeit en in crescendo gaat. We krijgen in de smaak het patroon dat visueel en olfactief gepresenteerd werd. Een witte Spaanse wijn die naast zijn romige, mollige en vette aanzet een uppercut geeft van een fris, rijp en ingebonden zuur. Hierdoor verhoogt de smaaksensatie en kwaliteitsstructuur van deze mooie en verrassende witte Spaanse wijn uit Tenerife.
Bewaarpotentieel
5 jaar.
Serveren
Schenken in een breed bourgogneglas. Karafferen net voor het serveren komt de wijn ten goede. Schenktemperatuur 13°C.