Omschrijving
La Penitencia is één van de meest exclusieve cuvées van Raúl Pérez, Spanjes meest bekende oenoloog. Afkomstig van een kleine wijngaard in Amandi (Ribeira Sacra) aangeplant in 1910 in een microklimaat met oost-oriëntatie. Volledig leisteen op de oevers van de rivier de Sil.
Vinificatie
Er wordt niet ontritst. De volledige trossen worden gedurende 5 dagen gemacereerd. Na gisting blijft het geheel met steeltjes + schillen nog een 2 à 3 maanden in grote foudres van 3000 liter. Daarna élevage van 12 maanden op eikenvaten.
Proefanalyse
Eén van Raúl meest fijne wijnen, die van stijl het dichtst bij Bourgogne aanleunt. Helderrood van kleur. Complexe neus van rood fruit, in de mond fluwelig met fijne tannines. Fijner van stijl dan broer El Pecado. Mooie zuren in de finale. Grote wijn.
Bewaarpotentieel
meer dan 10 jaar.
Serveren
op keldertemperatuur. Best karafferen.