Wij zijn de exclusieve invoerder in België van al de wijndomeinen op deze website.

Happy Wine Bottle icon - La Buena Vida Help mij kiezen
Zet onze Exclusieve VIP-tasting in uw agenda - Enkel topwijnen op de proeftafels! Zondag 29 & maandag 30 november.
LEES MEER

Javi Revert, de beste jonge wijnmaker van Mediterraan Spanje. Zijn toppers zijn nu binnen!

Javi Revert: een naam om te onthouden.

Van in het begin (2016) importeren wij zijn wijnen in België. Javi was immers jarenlang oenoloog bij Celler del Roure, onze vrienden uit Moixent in het binnenland van Valencia.

Hij vertelde ons op een keer zijn droom om met de oude wijngaarden van zijn grootvader topwijnen te maken. En in 2018 was het zover! Zijn eerste wijnen konden geïmporteerd worden in België.

Deze waren heel snel verkocht. Javi maakte immers fantastische wijnen met heel veel fraîcheur en karakter, telkens met oude wijnstokken van totaal onbekende druiven als ‘Arcos’, ‘Bonicaire’, ‘Tortosí’, ‘Verdil’, ‘Trepadell’ etc…


Bovendien werd hij van in begin door alle wijncritici en sommeliers bewierookt en scoorde hij natuurlijk navenant.

Vandaag maakt hij in totaal nog steeds nauwelijks 12000 flessen. Onze allocaties zijn dus nog steeds erg beperkt.

En zijn ster is intussen nog meer gestegen!
Lees wat R.Parker vorig jaar schreef:
"Javi Revert is one of the best young winemakers from the Mediterranean zone of Spain. After years working for Celler del Roure, he started his own personal project. He also has a joint venture with a friend (also ex-Celler del Roure) and is the winemaker at Finca Sandoval. He has completed with plantings to have 10 hectares, half old vines planted by his grandfather and the other half planted by him, to have the grapes for the planned 25,000 bottles by 2026. He now makes some 12,000 bottles. He's conducting soils studies to achieve more precision in his wines. 2019 and 2020 were two very different vintages: 2019 had catastrophic torrential rains (the famous cold spell) of up to 300 liters in a few days in September in the middle of the harvest, whereas 2020 was a much better vintage, healthy and with very good quality, eminently Mediterranean."
Van de 3 wijnen die nu binnengekomen zijn, werd de Simeta al gescoord, en zoals vorig jaar reeds bleek mag hij meer dan happy zijn met de nieuwe jaargangen 2023 en 2024! 

Na de twee voorafgaande droge jaren, werden zowel 2023 als 2024 voltreffers met voldoende finesse en regen doorheen het jaar.
R. Parker: “After a very warm and dry 2022, 2023 was saved by the rain at the end of August, for him the new style of "cooler" Mediterranean vintages, freshened up by the rain, and he achieved wines with finesse and freshness.“

Hij werkt volledig biologisch en kan intussen met trots terugkijken op wat hij gerealiseerd heeft met de oude wijnstokken van zijn grootvader.

We hebben 1 witte wijn (Micalet) en 2 rode wijnen (Sensal, village-wijn en 1 grand Cru: Simeta ).

Stuk voor stuk Toppunt van finesse! 

75 cl.
97 R. Parker
Biodynamisch
Simeta

Simeta 2023

Levante
Javi Revert Viticultor
D.O. Valencia
75 cl.
rood
€ 50,64 /st
€ 41,85 excl. BTW
Assemblage

Arcos (100%)

Inhoud

75 cl.

Jaar

2023

Omschrijving

Simeta is de wijn waarop Javi het meest trots is. Het is zijn rode topwijn, gemaakt met de variëteit die hij gerecupereerd heeft, 'Arcos' en die bijna niet meer voorkomt. Dit is een klein perceel dat herplant werd in 1970 op de flanken van de Penya Foradà, 'Tossal de l'Angel' op 650 m hoogte, met een kalkbodem. Dit is zijn meest mediterrane wijn, met de frisheid van de ochtend en de warmte van de lange zomers die zo goed wordt geassimileerd door deze druivensoort.

75 cl.
Biodynamisch
Micalet

Micalet 2024

Levante
Javi Revert Viticultor
D.O. Valencia
75 cl.
wit
€ 37,57 /st
€ 31,05 excl. BTW
Uitverkocht
De actuele jaargang is uitverkocht, hou me op de hoogte van wanneer het nieuwe jaargang beschikbaar is.
Assemblage

Malvasia, Merseguera, Tortosí, Trepadell, Verdil

Inhoud

75 cl.

Jaar

2024

Omschrijving

Javi's eerste witte wijn, volledig gemaakt van mediterrane en Valenciaanse variëteiten. 'Micalet' is Valenciaans voor de kathedraal van Valencia (San Miguel in het Spaans). De druiven zijn afkomstig van de flanken van de Penya Foradà, in Font de la Figuera van een perceeltje met de naam 'Pla del Micalet' en werden aangeplant in 1948 door Javi's overgrootvader. Met deze Micalet wil hij een getrouwe en eerlijke weergave geven van zijn landschap en de mensen die dit bewerken. Deze single vineyard heeft een oppervlakte van 2.5 hectare. Slechts 2000 flessen gemaakt van dit oude perceel op 730 m hoogte.

75 cl.
94+ R. Parker
Biologisch
Sensal

Sensal 2023

Levante
Javi Revert Viticultor
D.O. Valencia
75 cl.
rood
€ 24,38 /st
€ 20,15 excl. BTW
Product niet bestelbaar
Assemblage

Arcos, Bonicaire, Garnacha, Monastrell

Inhoud

75 cl.

Jaar

2023

Omschrijving

Sensal is de 'vin de village' van Javi, gemaakt van de in zijn dorp meest voorkomende druivensoorten : Arcos, Monastrell, Bonicaire en Garnacha. De wijngaarden situeren zich in het dorp La Font de la Figuera, stokken van 35 à 50 jaar oud. Er zijn in totaal 5.450 flessen gemaakt. Verrassend fris voor een wijn met deze cépages en uit deze regio.

-

✕

Smaakprofiel icon - La Buena Vida Smaakprofiel Smaakprofiel
Hout
Zuren
Fruitig
Structuur
Question mark icon - La Buena Vida Geen idee. Overslaan
Even geduld, we zoeken het op...

Je bent succesvol ingeschreven! We houden je op de hoogte.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als dit product weer in voorraad is.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als de nieuwe jaargang van dit product in voorraad is.