Wij zijn de exclusieve invoerder in België van al de wijndomeinen op deze website.

Happy Wine Bottle icon - La Buena Vida Help mij kiezen
Zet onze Exclusieve VIP-tasting in uw agenda - Enkel topwijnen op de proeftafels! Zondag 29 & maandag 30 november.
LEES MEER

Grand Cruz Del Calvario 2020Bimbache - 75 cl.

Biologisch
Grand Cruz Del Calvario
Download productfiche
Grand Cruz del Calvario is Bimbaches meest extreme wijngaard, met de meest Atlantische invloed. Dit is een klein perceel aan de noordkant van het eila... Lees verder
Vergelijkbare producten bekijken
€ 36,98 /st
€ 30,56 excl. BTW
Product niet bestelbaar
Productinfo
Grand Cruz del Calvario is Bimbaches meest extreme wijngaard, met de meest Atlantische invloed. Dit is een klein perceel aan de noordkant van het eiland, winderig en vochtig. De wijn heeft daardoor weinig alcohol en zeer hoge zuren. Wat een structuur !
Vinificatie
Afkomstig van een kleine wijngaard met een productie van nauwelijks 1000 flessen. Oude wijnstokken van minstens 60 jaar. Begin van de gisting (enkel autochtone gisten) op cuves inox. De gisting wordt dan verder gezet op barriques, waar de wijn een dun laagje flor ontwikkelt. Botteling zonder filteren of klaren. Enkel sulfiet bij de botteling.
Bewaarpotentieel
Nu drinkbaar.
Op zijn best rond 2028.
Kan door zijn zuren zeker verouderen tot 2030 of langer.
Serveren
Te karafferen zodat de wijn lucht krijgt.
Serveren op 12° in een groot glas.
Proefanalyse
Vergelijkbaar met zijn "broer" John Stone, maar nog ietsje mineraliger en vooral met minder alcohol en nog hogere zuren. Mineralige aanzet in de neus met ziltige toetsen door de flor. In de mond stevige zuren die doen watertanden naar meer ! Sappig fruit met beet en ziltigheid; Nog freakyer dan de John Stone !
Wijndomein

Bimbache is de naam van de vroegere inwoners van het kleine eiland El Hierro, het meeste westelijke en kleinste eiland van de Canarische eilanden. Na de verovering door de Spanjaarden in 1405, werden de lokale inwoners of Bimbaches een paar jaren later verkocht als slaven. Het is echter ook en vooral de naam van één van de meest tot de verbeelding sprekende wijnprojecten van de laatste jaren in Spanje. Rayco Fernández (we kennen hem ook van het project "Puro Rofe" in Lanzarote), is een lokale wijndistributeur in Gran Canaria met een onmetelijke kennis van het potentieel en de toekomst van de wijngaarden van de eilanden. In El Hierro bleven niet zo heel veel ha wijngaard meer over. Zeker langs de steile noordkant van het eiland zijn er nog weinig wijnboeren die hun kans wagen. De opbrengsten zijn vaak te klein om de investering te legitimeren. Rayco heeft toch zijn kans gewaagd en geloof me, daar zijn wij heel happy mee ! De wijnen van Bimbache zijn zó anders, zó origineel en vooral zó Atlantisch.

Gerecht suggesties
Schaal- en schelpdieren
    coquille kreeft langoustine mosselen scampi / gamba scheermes schelp vongole
Vis
    zeevis (mager)
Vergelijkbare producten
Gelijkaardige wijnen
La Raya
La Raya 2020 Bimbache - 75 cl.
€ 36,92 excl. BTW
Bimbache Tinto
Bimbache Tinto 2022 Bimbache - 75 cl.
€ 31,75 excl. BTW
Bimbache Pelibuey
Bimbache Pelibuey 2022 Bimbache - 75 cl.
€ 31,75 excl. BTW
La Raya
La Raya 2022 Bimbache - 75 cl.
€ 43,50 excl. BTW
Bimbache Blanco
Bimbache Blanco 2023 Bimbache - 75 cl.
€ 31,75 excl. BTW
Miguelito Jackson
Miguelito Jackson 2023 Bimbache - 75 cl.
€ 36,92 excl. BTW
Grand Cruz Del Calvario
Grand Cruz Del Calvario 2023 Bimbache - 75 cl.
€ 36,85 excl. BTW
✕

Smaakprofiel icon - La Buena Vida Smaakprofiel Smaakprofiel
Hout
Zuren
Fruitig
Structuur
Question mark icon - La Buena Vida Geen idee. Overslaan
Even geduld, we zoeken het op...

Je bent succesvol ingeschreven! We houden je op de hoogte.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als dit product weer in voorraad is.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als de nieuwe jaargang van dit product in voorraad is.