Eén van Spanjes zeldzame Viogniers. Het was altijd de bedoeling van het project Prieto Pariente om te werken met autochtone variëteiten, maar deze kleine wijngaard in La Seca (appellatie Rueda) was van zo'n goede kwaliteit, dat ze zich niet konden inhouden en toch beslisten om een witte wijn te maken op basis van Viognier. De wijngaard werd aangeplant in 1999, op een terroir dat veel kalk en magnesium bevat met een super drainage en goede verluchting. Ze behalen op dit terroir een rendement van 4500 kg/ha.
Vinificatie
Klassieke manier van vinificatie: spontane gisting met autochtone gisten. De vinificatie gebeurt in inox, betonnen tanks en eikenhouten vaten van 500 liter. De wijn rijpt vervolgens 6 maanden op zijn eigen gistcellen.
Bewaarpotentieel
Te drinken: vanaf 2025
Op zijn best: 2025-2026
Te drinken tot: 2027
Serveren
Mag fris geserveerd worden, best uit een karaf de eerste 3 jaar na botteling.
Proefanalyse
Licht van kleur met felgele toetsen. Uitnodigende geuren, zowel wit pitfruit als bloemige aroma's. Let op: dit is niet de exuberante Viognier van zwoele perziken, zoals men zo vaak tegenkomt. Neen, dit is een wijn die uit een koud en extreem terroir komt, waardoor dit druivenras voldoende complexiteit verkreeg en vooral voldoende zuren. Die zijn dan ook volledig in evenwicht. Mooie, zuivere aanzet, doch ragfijne zuren. Niet te veel alcohol en perfect in balans. In de mond minerale tonen en wit pitfruit (een vleugje abrikoos). Mooi evenwichtig over de hele lijn en een perfecte begeleider van gastronomische gerechten.
Smaakprofiel
Hout
Geen
Houtlagering
Stevige houtlagering
Zuren
Weinig
Evenwichtig
Veel zuren
Fruitig
Weinig
Evenwichtig
Veel fruit
Structuur
Elegant
Evenwichtig
Stevig en vol