Wij zijn de exclusieve invoerder in België van al de wijndomeinen op deze website.

Happy Wine Bottle icon - La Buena Vida Help mij kiezen
Zet onze Exclusieve VIP-tasting in uw agenda - Enkel topwijnen op de proeftafels! Zondag 29 & maandag 30 november.
LEES MEER

ROC 2018Verónica Ortega - 75 cl.

Biodynamisch
ROC
Download productfiche
"ROC" was de eerste wijn die Véronica maakt in 2010 in deze regio. Afkomstig van 2 percelen in Valtuille de Abajo, hoofdzakelijk arme zandbodems met a... Lees verder
Appellatie:
D.O. Bierzo
Wijndomein:
Verónica Ortega
Wijnkleur:
Rood
Alcoholgehalte:
13,5 %
Vergelijkbare producten bekijken
€ 33,29 /st
€ 27,51 excl. BTW
Product niet bestelbaar
Productinfo
"ROC" was de eerste wijn die Véronica maakt in 2010 in deze regio. Afkomstig van 2 percelen in Valtuille de Abajo, hoofdzakelijk arme zandbodems met afgebroken kwarts, "El Couso" en "La Rata". De stokken zijn 80 jaar oud. Dit is haar topwijn van het dorp Valtuille en valt onder de nieuwe wetgeving onder "vin de village" of "vino de pueblo". Het is een wijn met weinig extractie, maar veel expressie van de Mencía.
Vinificatie
Gemaakt van hele druiventrossen zonder te ontritsen. Spontane gisting in grote open houten fouder van 5000 l. Er wordt enkel een klein beetje pigeage toegepast zodat de gisting en extractie langzaam verloopt. De maceratie duurt ongeveer 21 dagen. Elevage op Amforae van 800 liter en barriques van 228 liter van het 2e en 3e jaar.
Bewaarpotentieel
Nu reeds drinkbaar.
Op zijn toppunt in 2026.
minstens houdbaar tot 2030.
Serveren
Op keldertemperatuur in een groot Bourgogne-glas. Best vooraf karafferen.
Proefanalyse
Mooi helderrood en transparant van kleur. In de neus complexe aroma's van zijdezacht fruit, fluwelen Mencía bijna in vergelijking met andere producenten. Mooi elegant en open in de neus. Mooie lengte en complexiteit met schitterende zuren, alles in evenwicht. Perfecte expressie van de zandbodems van Valtuille.
Wijndomein

Verónica Ortega is opgegroeid in Cádiz (Andalucía). Na haar studies trok ze de wereld rond en werkte bij heel wat grote namen in de wijnwereld. Ze is een fiere pupil van Raúl Pérez en werd verliefd op de Mencía. Sinds 2012 heeft ze haar eigen kleine domein, eveneens in Valtuille de Abajo.

Gerecht suggesties
Vlees
    fazant/patrijs (pluimwild) kalfsvlees kip/kalkoen (gevogelte) lamsvlees varkensvlees
Vergelijkbare producten
Gelijkaardige wijnen
Cobrana
Cobrana 2023 Verónica Ortega - 75 cl.
€ 36,45 excl. BTW
ROC
ROC 2023 Verónica Ortega - 75 cl.
€ 36,45 excl. BTW
Quite Promopack 5+1
Quite Promopack 5+1 2024 Verónica Ortega - 75 cl.
€ 81,00 excl. BTW
Quite
Quite 2024 Verónica Ortega - 75 cl.
€ 16,20 excl. BTW
✕

Smaakprofiel icon - La Buena Vida Smaakprofiel Smaakprofiel
Hout
Zuren
Fruitig
Structuur
Question mark icon - La Buena Vida Geen idee. Overslaan
Even geduld, we zoeken het op...

Je bent succesvol ingeschreven! We houden je op de hoogte.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als dit product weer in voorraad is.

Vul je e-mailadres in en we brengen je op de hoogte als de nieuwe jaargang van dit product in voorraad is.