Fernando heeft steeds een belangrijk aandeel wijngaarden met witte druiven gehad. Naarmate de jaren vorderden, maakte hij zijn witte wijn alsmaar beter. Deze Blanco is het summum van de witte wijn uit Rioja. Sinds 2011 maakt hij ook een reserva in het wit. Beide wijnen zijn op het niveau van de betere witte Bourgognes.
Vinificatie
Manuele oogst in kleine mandjes. Net zoals voor de rode Spaanse wijnen, een doorgedreven selectie van enkel de beste druiven op de sorteertafel. Na maceratie en gisting volgt een élevage van een 6-tal maanden op nieuwe Franse eik met regelmatige bâtonnages.
Bewaarpotentieel
7 à 8 jaar.
Serveren
Fris serveren, best karafferen in zijn jonge jaren.
Proefanalyse
Fantastische aroma's van een grote witte Rioja: perfect samenspel tussen Malvasia en Viura. Kruidigheid en florale toetsen afgewisseld met wit pitfruit, exotische vruchten en een elegante houttoets die in de toekomst perfect zal versmelten. Breed in de mond met veel inhoud en stevigheid. Rond mondgevoel, serieuze lengte en complexiteit.